Często coś Cię boli i chciałbyś uzupełnić czymś swoją aktywność fizyczną bądź terapię? Często doznajesz urazu bądź kontuzji i potrzebujesz czegoś, co zabezpieczy Twoje mięśnie i stawy? A może Twoje dziecko ma osłabione napięcie brzucha albo wadę postawy, a Kinesiotaping może wspomóc jego terapię?


Kinesiology Taping to tak zwane plastrowanie dynamiczne, jest to dobra metoda wspomagająca terapię. Kinesiotaping stymuluje procesy samoregulacji w organizmie, w związku z czym pomaga zmniejszyć ból, czy obrzęk stawu. W pediatrii stosuje się go szczególnie do podtrzymania efektów terapii i utrwalenia prawidłowych nawyków, ponieważ najważniejsze są jednak ćwiczenia, odpowiednia aktywność i korekcja postawy. Tejpy wpływają, przede wszystkim, na stabilizację oraz regulacje napięcia mięśniowego.

Kinesiotaping można zastosować u dzieci z wadami postawy, niemowląt z asymetrią ułożeniową i obniżonym napięciem centralnym. Natomiast bardzo często stosujemy tę metodę również u osób dorosłych – między innymi w zespołach bólowych oraz przy urazach i obrzękach.

Kinesiotaping