fbpx

Fizjoterapia niemowląt

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko prawidłowo się rozwija? Jesteś ciekawy czym jest fizjoterapia niemowląt? Ty lub Pediatra Twojego dziecka zauważyliście coś niepokojącego w jego zachowaniu? Może usłyszałeś/aś, że Twój maluch ma wzmożone napięcie mięśniowe albo asymetrię? Może po prostu chcesz sprawdzić, czy wszystko okej i dowiedzieć się jak najlepiej możesz wspierać rozwój ruchowy swojej pociechy?


Fizjoterapia niemowląt

Fizjoterapia niemowląt to przede wszystkim prawidłowe wspieranie rozwoju!

Duża część niemowląt boryka się ze wzmożonym, bądź obniżonym napięciem mięśniowym, ucieka
w asymetryczne ułożenie, nieprawidłowo lub wcale nie wykonuje niektórych, ważnych etapów rozwojowych.

W rehabilitacji najmłodszych pacjentów bardzo istotna jest obserwacja i czujność, ponieważ im szybciej dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości w rozwoju, tym szybciej będziemy mogli znaleźć ich przyczynę. Pomoże to nam od razu wdrożyć odpowiednie leczenie, co z pewnością wpłynie na przyszłą jakość życia dziecka.

My zajmujemy się takimi schorzeniami jak:

  • Zaburzenia rozwojowe
  • Wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe
  • Asymetria ułożeniowa
  • Kręcz szyi
  • Dysplazja stawów biodrowych


Udzielamy również INSTRUKTAŻU PIELĘGNACYJNEGO- jest to dłuższa wizyta, na której pokażemy rodzicom jak prawidłowo wspierać rozwój dziecka
i zadbać o odpowiednią profilaktykę. Zaprezentujemy jak prawidłowo podnosić, odkładać, nosić, przewijać, przebierać i obracać noworodka, a później niemowlaka. Przedstawimy, w jaki sposób można wykorzystać zabawki i sprzęty, aby dziecko mogło w jak najlepszy sposób poznawać świat. Odpowiemy na pytania nurtujące rodziców, przedstawimy wszystko w prosty i przystępny sposób. W cenę instruktażu wliczone są również materiały instruktażowe.

Instruktaż pielęgnacyjny