fbpx

Choroby neurologiczne

Zmagasz się z chorobą neurologiczną i potrzebujesz kompleksowej pomocy? Twoje dziecko ma zdiagnozowane zaburzenia neurologiczne? Zauważyłeś ostatnio u siebie niepokojące objawy, takie jak drżenie bądź drętwienie kończyn? Potrzebujesz zaangażowanego terapeuty, który przedstawi Ci odpowiednie ćwiczenia? Chcesz poprawić jakość swojego życia?

Mamy bogate doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z chorobami neurologicznymi, dlatego chcielibyśmy zaoferować Ci współpracę z nami na dłuższy okres. 

Niestety, w naszej społeczności dość często spotykamy się z chorobami Ośrodkowego Układu Nerwowego (OUN). Mogą być one wrodzone lub nabyte. 

W przypadku pacjentów, u których schorzenie wystąpiło w okresie okołoporodowym, niezwykle istotne jest szybkie wykrycie problemu i rozpoczęcie leczenia. Dlatego tak ważna jest obserwacja noworodków i niemowląt oraz wykonywanie profilaktycznych badań już od urodzenia. W sytuacji, gdy zaburzenia neurologiczne ujawniają się w trakcie życia (np. uszkodzenie OUN w wyniku wypadku bądź zaburzeń w układzie krwionośnym, zapalenie mózgu po przejściu ciężkiej choroby  czy zaburzenia będące wynikiem choroby genetycznej), kluczowe jest jak najszybsze wprowadzenie fizjoterapii. 

Rehabilitacja neurologiczna opiera się na dobraniu różnorodnych ćwiczeń, mobilizowaniu aparatu ruchu oraz odpowiednim stymulowaniu układu nerwowego.

Głównym celem fizjoterapii w chorobach neurologicznych jest  minimalizowanie skutków uszkodzenia OUN oraz poprawa jakości życia. 

sma Rdzeniowy Zanik Mięśni fizjoterapia neurologiczna

Choroby neurologiczne, z którymi możesz się do nas zgłosić:

Zapisz się do nas na konsultacje neurologiczną: