fbpx

Skoliozy i Wady Postawy

Zastanawiasz się, czy narząd ruchu Twojego dziecka dobrze się rozwija? Może zauważyłeś coś, co Cię niepokoi w postawie swojej pociechy? Słyszałeś o pojęciu skoliozy i zastanawiasz się co to jest i jak mógłbyś ją rozpoznać? Może Twoje dziecko nie jest tak sprawne jak jego rówieśnicy i chcesz, żebyśmy pomogli je wzmocnić?


Skoliozy i wady postawy to bardzo częste schorzenia u osób w wieku rozwojowym. Warto już od początku zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka.

Natomiast czasem, pomimo starań, młode osoby przyjmują nieprawidłową postawę ciała. Aby zapewnić im dobrą jakość życia i bezbolesną przyszłość warto zadbać o profilaktykę i prawidłową postawę.

Jeśli jednak dziecko boryka się z problemem nieprawidłowej postawy warto działać jak najszybciej i wprowadzać odpowiednie ćwiczenia, terapie oraz sprzęty. Jest to bardzo istotne, ponieważ nieprawidłowości postawy ciała mogą rzutować na bóle i jakość życia dziecka oraz jego wygląd i samoocenę.

skoliozy

Zajmujemy się wadami:

  • Kręgosłupa: skolioza, postawa skoliotyczna, choroba  Scheuermanna
  • Stóp: płaskostopie, stopy płasko-koślawe, stopy końsko-szpotawe oraz końskie
  • Kolan: pogłębiona koślawość, szpotawość
  • Oraz profilaktyką wad postawy

Może chciałbyś/chciałabyś poćwiczyć razem ze swoim dzieckiem, bądź zrelaksować się podczas masażu, wtedy gdy Twoje dziecko będzie miało swoją fizjoterapię – dwa w jednym 😁! Jeśli brzmi to zachęcająco to zapraszamy na naszą REHABILITACJĘ RODZINNĄ!