Ortopedia i Trening sportowy

Doznałeś ostatnio urazu – złamania, zwichnięcia czy skręcenia? Często doświadczasz bólu mięśni i stawów? Potrzebujesz profesjonalnej fizjoterapii ortopedycznej? A może interesuje Cię zdobycie wiedzy na temat właściwego treningu sportowego?

Schorzenia narządu ruchu są powszechnym powodem wizyt u fizjoterapeutów. Podczas zabiegów fizjoterapii ortopedycznej mamy na celu przyśpieszenie powrotu do zdrowia i minimalizowanie skutków urazów oraz uszkodzeń narządu ruchu, a także łagodzenie bólu. 

W obszarze treningu sportowego skupiamy się na właściwym doborze ćwiczeń i procedur, które zapewniają bezpieczny rozwój i osiąganie najlepszych wyników. Obejmuje to pracę nad układem mięśniowo-szkieletowym, dbając o kości, mięśnie, więzadła oraz ich unerwienie.

ortopedia

Schorzenia ortopedyczne, z którymi możesz się do nas zgłosić:

Zapisz się do nas na konsultacje ortopedyczną:

Jesteś osobą w dojrzałym wieku i lubisz sport albo chciałbyś/chciałabyś go polubić? Może jesteś ciekawy/a na czym polega trening osób starszych? Masz jakieś choroby lub zaburzenia, a lekarz sugeruje rozpoczęcie aktywności fizycznej, a Ty nie wiesz jak się za to zabrać?


Osoby starsze bardzo często uskarżają się na ból i ograniczenia funkcjonalne, które wynikają z małej ilości ruchu. Bezsprzecznie procesy starzenia się organizmu dodatkowo utrudniają aktywności dnia codziennego. Czy wiesz jak niedużo potrzeba, aby to wszystko zmienić i sprawić, że życie będzie bardziej komfortowe? Na co może wpłynąć trening osób starszych?

Trening medyczny osób starszych to aktywność przeznaczona dla osób, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym i społecznym. W związku z tym chcemy dobrać dla Ciebie specjalne ćwiczenia, które pomogą zmniejszyć Twój ból i ograniczenia ruchu oraz wpłyną na poprawę siły i wydolności krążeniowo-oddechowej. Z pewnością jest to ciekawa forma spędzania wolnego czasu!

Możliwe jest stworzenie wspólnych zajęć dla całej rodziny – dziadków, rodziców i dzieci.

trening osób starszych